دوره تخصصی موشن گرافیک

معرفی دوره

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر سلیقه مردم، موشن گرافیک به یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای ارائه محتوا تبدیل شده است و با به تغییر بسترهای ارائه و نمایش محتوا می توان با ساخت موشن گرافیک جذابیت بیشتری را برای محتوا ایجاد نمود. امروزه موشن گرافیک جایگاه ویژه ای در ارائه محتوا پیدا کرده است به صورتی که شاهد آن هستم که موشن گرافیک به عنوان یک سبک ارائه در سینما، تلویزیون، سایت های اینترنتی، شبکه های اجتماعی و هرگونه بستر تصویری مورد استفاده قرار می گیرد.

دوره تخصصی موشن گرافیک از چند بخش مختلف تشکیل می شود تا فراگیر بتواند هر گونه محتوایی را به صورت موشن گرافیک ارائه نماید. برای تولید بسته به نوع ارائه و بستر ارائه، سبک های مختلف موشن گرافیک وجود دارد که می توان آن را به دو دسته کلی تقسیم نمود. موشن گرافیک دوبعدی و موشن گرافیک سه بعدی که در این دوره هر دو سبک در نظر گرفته شده است.

برای ساخت یک موشن گرافیک خوب جدا از شناخت تئوری و اصول هنری موشن گرافیک، باید به ابزارهای مختلفی نیز مسلط باشید. هر چه قدر شناحت و تسلط به ابزار بیشتر باشد امکان خلق تصاویر و موشن های با کیفیت تر نیز بیشتر خواهد شد. که در زیر به شرح هر کدام از ابزارها نیز پرداخت میشود.

موشن گرافیک دوبعدی

موشن گرافیک دوبعدی

موشن گرافیک دوبعدی راحت ترین و پرکاربرد ترین نوع موشن گرافیک است که در اکثر مواقع از این سبک موشن گرافیک استفاده می شود. این نوع موشن گرافیک از لحاظ اجرایی سریع تر بوده و به همین خاطر در بیشتر مواقع برای ساخت موشن گرافیک های محتوا محور، شبکه های اجتماعی، موشن گرافیک های خبری، موشن گرافیک های اجتماعی و یا حتی موشن گرافیک های فرهنگی از این سبک استفاده می شود.

موشن گرافیک دوبعدی نیز خود سبک های مختلفی دارد که می توان به سبک های وکتور موشن، کاراکتر موشن، اینفوگرافیک، فیلم موشن، لکویید موشن و… اشاره نمود.

از مهمترین نرم افزار هایی که برای ساخت موشن گرافیک دوبعدی استفاده می شود نرم افزار افتر افکت می باشد که برای ساخت راحت تر و بهتر موشن گرافیک دو بعدی در افتر پلاگین و اسکریپت های مختلفی وجود دارد.

برای ساخت موشن گرافیک دوبعدی به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

برای ساخت موشن گرافیک دوبعدی ابزارهای متفاوتی وجود دارد اما بهترین و پرکاربردترین ابزارها شامل نرم افزار های زیر می باشند.

در اولین قدم باید با یک نرم افزار گرافیکی آشنا شوید که برای این منظور نرم افزار Photoshop به عنوان پایه گرافیک کامپیوتری در نظر گرفته می شود. سپس برای ساخت المانهای و اجزای موشن گرافیک به نرم افزار Illustrator نیاز می باشد.

در مرحله بعد برای ساخت موشن گرافیک و متحرک سازی المانهای ساخته شده از نرم افزار After Effects استفاده می شود و در آخرین مرحله برای تدوین کار ساخته شده و همچنین صدا گذاری می توانید از نرم افزار Premiere استفاده کنید.

جهت تهیه پک های آموزشی و ثبت نام در دوره های آنلاین می توانید از لیست زیر اقدام نمایید

موشن گرافیک سه بعدی

موشن گرافیک سه بعدی

موشن گرافیک دوبعدی سه بعدی یکی از سبک های جداب در موشن گرافیک است که امروزه جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کرده است. امروزه در تیزرهای تبلیغاتی و فیلم های سینمایی موشن گرافیک سه بعدی جایگاه خود را پیدا کرده و خیلی پر کاربرد شده است.

اکثر نرم افزار های سه بعدی به خاطر اهمیت و کاربرد موشن گرافیک سه بعدی، ابزارهایی متفاوتی را در این زمینه ارائه نموده اند.

در این خصوص نرم افزار سینما فوردی ابزارهای خیلی کاربردی ای ارائه نموده است و حتی نرم افزارهایی همچون مایا نیز در این عرصه ورود پیدا کرده اند.

در کنار نرم افزار های سه بعدی، موتور رندرهای متفاوتی برای ارائه سریع تر و بهتر ارائه شده اند که منجر به تولید هر چه سریع تر و باکیفیت تر شده اند.

 

برای ساخت موشن گرافیک دوبعدی به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

برای ساخت موشن گرافیک سه بعدی نرم افزارهای متفاوتی وجود دارد اما بهترین و پرکاربردترین ابزارها شامل نرم افزار های زیر می باشند.

در اولین قدم باید با یک نرم افزار گرافیکی آشنا شوید که برای این منظور نرم افزار Photoshop به عنوان پایه گرافیک کامپیوتری در نظر گرفته می شود. سپس برای ساخت المانهای و اجزای موشن گرافیک به نرم افزار Illustrator نیاز می باشد.

سپس از یک نرم افزار سه بعدی برای مدلسازی ، ساخت متریال، متحرکسازی و… استفاده می شود که در بین نرم افزارهای سه بعدی نرم افزار Cinema 4D بهترین گزینه برای این کار می باشد.

در مرحله بعد برای کامپوزیت موشن ساخته شده از نرم افزار After Effects استفاده می شود و در آخرین مرحله برای تدوین کار ساخته شده و همچنین صدا گذاری می توانید از نرم افزار Premiere استفاده کنید.

جهت تهیه پک های آموزشی و ثبت نام در دوره های آنلاین می توانید از لیست زیر اقدام نمایید

سایر دوره های تخصصی